Poszewki na pościel z suwakiem, czy na guziki? Które rozwiązanie jest bardziej komfortowe do użytkowania?

Wybór odpowiedniej pościeli jest bardzo ważny, bo przecież sen to jedna z części każdego naszego dnia. Z kolei dobrze dobrana poszewka może zadecydować o tym, czy będzie nam się dobrze zasypiało, jak również o wystroju naszej sypialni. Nie są to jednak jedyne czynniki, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wybieraniu poszewek – bo przecież ważne jest także m.

ramy do obrazów oprawa obrazów lustra w domu

in. ich zapięcie, które powinno być dla nas komfortowe i nie sprawiać nam trudności na przykład w trakcie zmiany. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań od dekad były i wciąż są guziki, którymi zapinano różne rzeczy już setki lat temu.

Bywają one elementem ozdobnym, choć przy poszewkach raczej niczym się nie wyróżniają. Ich wadą z pewnością jest fakt, że zdarza im się odpaść, a co za tym idzie konieczne jest ich ponowne przyszycie, choć czynność ta nie jest wcale trudna i może to zrobić każdy. Samo zapięcie też zajmuje nieco więcej czasu, przynajmniej w stosunku do drugiego najczęściej stosowanego rozwiązania, czyli zamku błyskawicznego.

Już z nazwy możemy wywnioskować, że takie rozwiązanie jest znacznie szybsze, no bo rzeczywiście wystarczy tylko ruszyć suwakiem, by zapiąć pościel. Dodatkowym plusem jest na pewno fakt, że takie zapięcie powoduje, iż żadna część pościeli czy poduszki nie wystaje, jak również nie ma tam dostępu na przykład kurz. Zamek jawi się więc jako bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, choć nieco bardziej problematyczna może być jego naprawa w razie jakiegoś defektu.