Dobór ręcznika do suszenia włosów

Dbanie o włosy to nie tylko różnego rodzaju odżywki czy preparaty, ale także odpowiedni ręcznik. Istnieje wiele różnych ręczników z wielu włókien, które to są odpowiedzialne w głównej mierze za chłonność, czyli cechę najczęściej poszukiwaną w przypadku zakupu ręczników. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest więc ręcznik bawełniany, który cechuje się m.in. właśnie dobrą higroskopijnością.

Wiele zalet mają również ręczniki bambusowe, które to odznaczają się miękkością oraz połyskiem – w dotyku tego typu ręczniki są bowiem bardzo podobne do jedwabiu. Dodatkowo, tkanina bambusowa jest hipoalergiczna oraz antybakteryjna. Jednak zdaniem ekspertów to, co odróżnia ręczniki bambusowe choćby od ręczników bawełnianych, to oczywiście znacznie lepsza chłonność – okazuje się bowiem, że ręcznik bambusowy może przyjąć nawet trzy razy więcej wody od ręcznika bawełnianego. Popularnym rozwiązaniem jest również ręcznik z tkaniny frotte, która to także wykazuje się dobrą chłonnością. To wszystko sprawia, że właśnie tego typu ręczniki są najczęściej wybierane i doskonale sprawdzają się nie tylko jako ręcznik do ciała, ale również do włosów – chodzi przecież przede wszystkim o szybkie pochłanianie wilgoci, a to mogą zapewnić nam właśnie te rodzaje ręczników.

Coraz bardziej popularny staje się także ręcznik z mikrofibry, który to jest bardzo delikatny i także świetnie chłonie wodę, a do tego jest całkiem lekki i bardzo szybko schnie, co z pewnością jest dodatkową zaletą i coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze ręczników.

łupane ogrodzenia